Właściwości saun infrared – 6 korzyści dla Twojego zdrowia

Strona główna/Sauna/Właściwości saun infrared – 6 korzyści dla Twojego zdrowia

Właściwości saun infrared – 6 korzyści dla Twojego zdrowia

Pocenie się, to świetny sposób, żeby pozbyć się niechcianych toksyn ze swojego ciała oraz spalić trochę kalorii. Jednakże, w jaki sposób możesz to zrobić, jeżeli jesteś niezdolny do ćwiczeń lub masz jakąś kontuzję? Oto 6 korzystnych właściwości saun infrared.

Osobiście uwielbiam przebywać i pocić się w saunach infrared. Sauny na podczerwień pomagają pozbyć się wielu toksyn, w tym metali ciężkich. Korzyści nie kończą się na tylko tan tym.

Dzięki zastosowanej technologii w saunach infrared, możemy również stracić na wadzę, zrelaksować się, złagodzić bóle, polepszyć krążenie oraz oczyścić swoja skórę.

Wobec tego, czy właściwości saun infrared są korzystne dla naszego zdrowia?

1. Detoksykacja w saunie infrared.

Pocenie się się jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów, żeby pozbyć się wielu toksyn z naszego ciała, co czyni takie sauny istotną częścią procesu detoksykacji.

W porównaniu do tradycyjnych saun szwedzkich, to sauny na podczerwień pozwalają wyeliminować około 7 razy więcej toksyn.

2. Relaksacja za pomocą sauny na podczerwień.

Przebywanie w saunie infrared sprzyja codziennej relaksacji np. po ciężkim dniu w pracy. Tego typu sauny pomagają zrównoważyć poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za łagodzenie stresu.

Ciepło wytwarzane przez saunę pomaga również rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie w całym ciele, pozwalając się zrelaksować i odstresować.

3. Sauna infrared to ulga w bólu.

Jeżeli cierpisz na przewlekłe bóle mięśni oraz stawów, to sauna na podczerwień z pewnością pomoże Ci je złagodzić.

W jaki sposób?

Poprzez poprawę krążenia oraz rozluźnienie mięśni. Terapię w saunie infrared polecamy szczególnie osobom prowadzącym sportowy tryb życia.

4. Utrata wagi w saunie na podczerwień.

Ciepło wytwarzane przez saunę infrared spowoduje wzrost temperatury Twojego ciała, co może doprowadzić do wzrostu częstotliwości bicia serca, a taki sam wzrost odbywa się podczas ćwiczeń.

Oczywiście nie można tego dokładnie porównać do treningu na siłowni, ponieważ nie używamy w taki sposób mięśni w saunie infrared.

Nie mniej jednak szybsze bicie serca podczas terapii w saunie infrared, również w pewnym sensie spala nasze kalorie.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat pocenia się w saunie infrared, które doprowadza do utraty wagi, to tutaj jest bardzo ciekawy artykuł.

5. Poprawa krążenia w saunie infrared.

Ponieważ ciepło z sauny infrared zwiększa temperaturę Twojego ciała, to również ma to wpływ na krążenie.

Systematyczne sesje w saunach na podczerwień, może stymulować przepływ krwi, poprawić regenerację mięśni, zmniejszyć Twoje bóle i stany zapalne po intensywnych ćwiczeniach.

6. Sauna infrared pozwala oczyścić skórę.

Technologia użyta w saunach na podczerwień jest w stanie dosłownie oczyścić naszą skórę, poprzez pocenie się, co automatycznie przekłada się również na eliminację toksyn.

Dzięki temu nasza skóra staje się jaśniejsza, bardziej miękka no i… zdrowsza.

Właściwości saun infrared – podsumowanie

Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem saun infrared, to polecamy zacząć od 4 – 5 minutowych sesji w temperaturach 70 – 80 stopni, a w miarę czasu wydłużać czas przebywania od 15 do 30 minut maksymalnie (pamiętaj, że co za dużo to niezdrowo).

Jeżeli zastanawiasz się na kupnem sauny infrared to przeczytaj koniecznie nasz poradnik: Wybór odpowiedniej sauny infrared – na co należy zwrócić uwagę lub skontaktuj się z nami, a postaramy się doradzić.

Właściwości saun infrared – 6 korzyści dla Twojego zdrowia
5 (100%) 2 w sumie
2021-08-24T13:37:10+00:00 22 lutego 2018|Sauna|

Kominki promocje

Zamknij