Wybór odpowiedniej sauny infrared – na co należy zwrócić uwagę?

Strona główna/Sauna/Wybór odpowiedniej sauny infrared – na co należy zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej sauny infrared – na co należy zwrócić uwagę?

Decyzja o kupnie sauny infrared to duża inwestycja, ale w zamian dostajemy niesamowitą możliwość, żeby poprawić swoje własne zdrowie i poczuć odrobinę luksusu. Na rynku istnieje wiele modeli oraz firm, które mogą nam je dostarczyć, ale wybór odpowiedniej sauny infrared nie jest łatwy. Dlatego dzisiaj przedstawiamy wam 7 wskazówek, które pomogą wam podczas zakupu.

Niektóre z przedstawionych porad, mogą się wydawać bardzo uproszczone, jednakże pamiętaj, że siła tkwi w prostocie. Jeżeli będziesz brał je od samego początku pod uwagę, to zaoszczędzisz sobie wiele godzin ślęczenia w internecie i czytania technicznych specyfikacji.

Zacznijmy od jakości saun infrared, która jest bardzo różna. Musisz wiedzieć, że większość tanich saun pochodzi oczywiście z Chin, gdzie są produkowane masowo, wobec tego, nie możemy oczekiwać od nich dobrej jakości, jednakże nie są one bezużyteczne.

Po prostu wszystkie chińskie sauny infrared są w zasadzie takie same, prezentują podobną niską jakość, ale sprzedawane są za pomocą dziesiątek różnych nazw.

Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej sauny infrared. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu e-mailowego i telefonicznego lub odwiedzenia naszego stacjonarnego sklepu.

1. Wybór firmy.

Przede wszystkim sprawdźmy, jak długo dana firma istnieje na rynku. Wiele firm, które zaczynają w branży saun, szybko się rozpada, ponieważ nie potrafi znaleźć popytu na swoje produkty. Kupując saunę infrared od takiego dostawcy, ryzykujesz utratę gwarancji.

Firmy, które istnieją już kilkanaście lat, zwykle zapewniają bezpieczeństwo naprawy w razie usterki oraz mają zdecydowanie większą wiedzą na temat zastosowania podczerwieni w saunach infrared.

Warto przeanalizować ich opinie w różnych mediach społecznościowych oraz w Google. Sprawdź dodatkowo, czy firma buduje swoje sauny, czy jest tylko ich importerem np. z Chin, żeby nie było żadnych problemów z gwarancją.

2. Wybór drewnianej kabiny.

Grubsze ściany, to lepsza izolacja i niższe koszty eksploatacji. Co więcej, grubsze ściany sauny infrared znaczne obniżają czas nagrzewania.

Z punktu technicznego grubsze ścianki to również łatwiejszy montaż.

Chińskie sauny infrared będą miał zazwyczaj jednoczęściowe ściany, które wyginają się i znacznie trudniej będzie je dopasować, ekipa montażowa natrudzi się, przez co cena instalacji takiej sauny, może pójść w górę, ze względu na stawkę godzinową.

Dobre drewno do sauny infrared, z pewnością musi być przygotowane wcześniej, poprzez wysuszenie je w piecu.

Tanie sauny takiego drewna nie posiadają, ze względu na cięcie kosztów. Wobec tego po jakimś czasie takie drewno zacznie pękać, a Ciebie będzie czekać kosztowana naprawa.

3. Emisja ciepła.

To jest nic innego jak ilość prawdziwej podczerwieni, które wyemitują grzałki, a które będą w stanie przeniknąć do Twojego ciała.

Jest to w zasadzie najważniejszy podpunkt tego poradnika.

Jeżeli sauna infrared nie jest wydajna i nie potrafi wyemitować odpowiedniej ilości podczerwieni, to jest w zasadzie bezwartościowa i bezużyteczna, ponieważ nie będzie miała żadnych właściwości leczniczych, które są domeną tego typu saun.

4. Gwarancja.

Gwarancja jest zawsze rzeczą sporną, niektórzy producenci dają swoim saunom dożywotnią gwarancję, a inni tylko 1 rok.

Najważniejsze części sauny infrared to oczywiście, drogie części grzałek, panele sterowania oraz konstrukcja z drewna.

Pamiętaj, żeby nie wpaść w pułapkę dożywotniej gwarancji. Wiele firm postępuje nie etycznie i w gwarancji zapisuje małym druczkiem, że dożywotnia gwarancja nie obejmuje najważniejszych części sauny infrared, które wymieniłem powyżej.

Nasza dobra rada, to przeczytanie gwarancji z góry do dołu kilka razy.

5. Poziom EMF.

Chodzi nic innego o wysokie poziomu pola elektromagnetycznego, które są dla nas szkodliwe.

Jeżeli sauna infrared wytwarza wysoki poziom EMF, to równie dobrze moglibyśmy stanąć w mikrofalówce, a jak sami czytacie, nie jest to zbyt mądre.

Nasza krótka rada, to unikać saun infrared z tzw. podczerwienią daleką.

Więcej przeczytasz o przeciwwskazaniach i o polu elektromagnetycznym w tych badaniach.

6. Design sauny infrared.

Wybór odpowiedniej sauny infrared w przypadku jej wyglądu również nie jest łatwy. Narożne sauny infrared, co to dużo mówić, bardzo ładnie i nowocześnie. Jednakże ich konstrukcja powoduje, że jest w nich mało miejsca na nasze stopy i większości przypadków, mieszczą się tam tylko 3 osoby.

Jeżeli chodzi o grzałki i ich umiejscowienie.

Nasza subiektywna opinia preferuje, żeby grzałki były umiejscowione za i przed nogami oraz z przodu górnego tułowia.

Im bardziej jesteś otoczony podczerwienią, tym więcej podczerwieni wniknie w Twoje ciało.

Co więcej, zmniejsza to również ilość czasu potrzebnego do osiągnięcia korzyści z sauny infrared.

Wybór odpowiedniej sauny infrared – podsumowanie

Jeżeli zdecydowałeś się już na saunę infrared, to zrób to z głową. Zastosuj się do wszystkich naszych porad. Pamiętaj też, że mając cząstkową wiedzę, którą Ci tutaj przekazaliśmy, firmy tworzące sauny infrared będą z Tobą zupełnie inaczej rozmawiać.

Ostatnia rada.

Jak uniknąć chińskich saun infrared?

Przygotuj minimum 10 tysięcy złotych na podstawową kabinę jedno, czy dwuosobową z promiennikami kwarcowymi.

Wybór odpowiedniej sauny infrared – na co należy zwrócić uwagę?
3.3 (65.71%) 14 w sumie
2020-09-30T09:35:42+00:00 1 lutego 2018|Sauna|

Kominki promocje

Zamknij