Fantastyczne biokominki

Strona główna/Biokominek/Fantastyczne biokominki

Fantastyczne biokominki

Wysoka jakość wykonania, bezpieczeństwo, nowoczesny styl i prostota użytkowania to najważniejsze z cech, na które musimy zwrócić uwagę przy zakupie biokominka. A producenci prześcigają się w różnorodnym designie, kształcie i wielkości. Oferują też biokominki zarówno do zawieszenia na ścianie, zabudowy, jak i wolnostojące.

Nowoczesne biokominki nadają się zarówno do przestronnych domów jednorodzinnych, niewielkich mieszkań, jak również do luksusowych apartamentów. Szeroka oferta handlowa sprawia, iż każdy inwestor będzie w stanie dobrać urządzenie do własnych potrzeb, możliwości nieruchomości oraz upodobań wizualnych. Biokominek to także wymarzona oferta dla ludzi takich jak ja: kochających kominki jako takie, ale dbających o środowisko i jednocześnie miłośników apartamentów — nie domków jednorodzinnych. Jest to zatem spełnienie marzeń o kominku, gdy mieszka się w bloku i nie ma możliwości komina.

Prostota montażu oraz mobilność

Czym wyróżniają się biokominki? Jego niezaprzeczalnym atutem pozostaje łatwość montażu, a także wszechstronne możliwości wykorzystania. Biokominek to urządzenie niezwykle wygodne w użytkowaniu, a cała jego obsługa ogranicza się do uzupełniania biopaliwa. Do zainstalowania i użytkowania biokominka nie jest potrzebna ani zaawansowana instalacja dymowa, ani instalacja kominkowa. Co więcej, podłączenie nie wiąże się z koniecznością uzyskiwania żadnych pozwoleń. Biokominek można zawiesić na ścianie, postawić w dowolnym miejscu lub zabudować w indywidualnie zaprojektowanej konstrukcji.

W zgodzie z naturą

Biopaliwo spala się bezwonnie i bezdymnie, dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia użytkowników. Biokominki emitują jedynie ciepło, parę wodną oraz znikome ilości dwutlenku węgla (mniej więcej tyle co my, oddychając). Przykładowo, biopaliwo BIO-DECO składa się jedynie z produktów pochodzenia organicznego i posiada atest PZH.

Jakość powietrza i aromaterapia

Biokominek poprawia wilgotność powietrza i mikroklimat panujący w pomieszczeniu — dlatego nadaje się do aromaterapii, która niesie za sobą wiele korzyści: wzmacnia koncentrację, orzeźwia powietrze w pomieszczeniu, jest naturalną alternatywą dla chemicznych odświeżaczy powietrza, posiada również działanie lecznicze.

Naturalne ciepło

Wytwarzane w procesie spalania biopaliwa ciepło w 100 procentach kierowane jest do pomieszczenia, stąd biokominek może stanowić również dodatkowe źródło ogrzewania. Ważną cechą biokominków jest fakt, iż pali się w nich żywy ogień, co stanowi ich przewagę nad kominkami elektrycznymi.

Jakość i bezpieczeństwo

Biokominek musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz spełnia

normę CE. Najlepsze biokominki produkowane są ze stali 1,5 mm i malowane najwyższej jakości farbami proszkowymi. Pojemnik na paliwo musi być wykonany z grubej stali nierdzewnej, co wyeliminuje odkształcenia spowodowane temperaturą. Najczęściej biokominki objęte są dwuletnią gwarancją.

Bezpieczna biowkładka z wkładem absorbującym/chłonnym uniemożliwia rozlanie się paliwa, nawet w przypadku przewrócenia pojemnika, oraz zapewnia mniejsze zużycie paliwa.

Dzięki zamontowanej na stałe pokrywie pojemnika możemy więc gasić i ponownie zapalać nasz biokominek bez żadnego ryzyka.

Certyfikat TÜV

Te najlepsze biokominki posiadają też certyfikat bezpieczeństwa, czyli znak zgodności TÜV, ceniony jest w większości krajów Europy. Ów znak potwierdza wysoką jakoś

wyrobu oraz dowodzi, że nasz biokominek spełnia obligatoryjne wymagania bezpieczeństwa. Dodatkowo certyfikat TÜV gwarantuje, że procesy wytwarzania wyrobu monitorowane przez ekspertów TÜVRheinnland Polska realizowane są na najwyższym poziomie techniczno-organizacyjnym.

Minimalistyczny luksus i oryginalne rozwiązania

Biokominki to urządzenia pozwalające cieszyć się żywym płomieniem w każdej przestrzeni, od mieszkań i domów, poprzez ogrody i tarasy, po hotele i restauracje. To przede wszystkim elementy dekoracyjne, stąd charakteryzują się atrakcyjnym designem i różnorodnymi formami. Wielu producentów oferuje więc biokominki „szyte na miarę”, tworzone na zamówienie według indywidualnego projektu klienta.

A zatem taki biokominek zdobiony certyfikowanymi kryształami Swarovskiego zachwyci nie tylko znakomitej jakości wykończeniem, lecz także wyjątkowo eleganckim wyglądem. Taki biokominek to prawdziwy unikatowy klejnot, który odmieni każde wnętrze!

Fantastyczne biokominki
5 (100%) 2 w sumie
2020-09-30T09:29:43+00:00 22 lutego 2019|Biokominek|

Kominki promocje

Zamknij