Wybór kominka – 5 najważniejszych kwestii

Strona główna/Kominek/Wybór kominka – 5 najważniejszych kwestii

Wybór kominka – 5 najważniejszych kwestii

Zanim udasz się do salonu kominkowego, zapytaj samego (samej) siebie:

Jaki kominek wybrać?

Kwestia numer jeden to kryterium ceny. Ile kosztuje kominek? Znaleźć można oferty cenowe wkładów kominkowych od 1000zł w górę. Tak więc pomyśl, ile jesteś skłonny (skłonna) wydać na wkład kominkowy.

Należy pamiętać, że wkład kominkowy to nie całość wydatków na kominek. W związku z tym proponuję zlecić wykonawstwo firmie, która się w tym specjalizuje.

Jaki kształt kominka wybrać?

Obecnie każdy producent kominków stara się mieć w swojej ofercie szeroką gamę produktów. Aby zachęcić klienta i spełnić jego wymagania, naturalnie.

Pomyśl, czy chcesz kominek z szybą boczną – obecnie najmodniejszy rodzaj wkładu kominkowego, czy też kominek z tzw. gilotyną. W nim szyba podnoszona jest do góry i uchylana na bok.

Jak duży ma być nasz wkład kominkowy? Jaka powinna być moc kominka? Zwróć też uwagę na to, jak dużo zajmie Ci całość wraz z obudową w Twoim salonie.

Dobrym wyborem mogą też być:

  • wkład kominkowy z szybą półokrągłą
  • wkład z dwoma szybami, tzw. vis a vis na przelot
  • wkład kominkowy prosty, ale z bardzo długą szybą (nawet 1,5 metra!)
  • szyba z trzech stron

Jaką funkcję ma spełniać kominek w Twoim domu?

Czy kominek ma spełniać rolę jako główne źródło ciepła, czy jako wspomagacz podstawowego systemu ogrzewania? Tu pojawia się też dodatkowe pytanie – czy kominek powietrzny, czy kominek z tzw. płaszczem wodnym? Kominek z płaszczem wodnym ogrzeje nam dom wszędzie tam, gdzie mamy grzejniki czy tzw. podłogówkę. Natomiast kominek powietrzny jest niezależny od energii elektrycznej, czyli w sytuacji awaryjnej może nam pomóc utrzymać ciepło w domu.

Jak ma wyglądać kominek?

Jeśli chcemy kompleksowej obsługi, proponuję projektantów, którzy do naszego gustu i wymagań zaprojektują obudowę.

Kto ma wykonać montaż i obudowę?

Odpowiedź brzmi: firma zajmująca się montażem kominków w sposób profesjonalnym i z wieloletnim stażem. Firma Hot-Top istnieje od 1998 roku i w tej branży doświadczenie jest wielkim atutem.

Montaż przez firmę lokalną z wieloletnim doświadczeniem daje gwarancję dobrego wykonania, a także ciągłego kontaktu i doradztwa w trakcie eksploatacji.

Zobacz ofertę kominków, które posiadamy w naszym sklepie!

Kliknij tu i sprawdź
Kliknij tu i sprawdź
Wybór kominka – 5 najważniejszych kwestii
5 (100%) 3 w sumie
2020-09-30T09:13:51+00:00 21 lutego 2016|Kominek|

Kominki promocje

Zamknij