Grill gazowy czy węglowy? – porównanie

Strona główna/Grill/Grill gazowy czy węglowy? – porównanie

Grill gazowy czy węglowy? – porównanie

Grill gazowy czy węglowy – który lepszy?

Nie da się ukryć, że tradycja grillowania w Polsce wzięła się od słynnego amerykańskiego barbecue. W Polsce możemy wybierać między wieloma rodzajami grilli, najczęściej naszym wyborem są grille gazowe lub grille węglowe. Zastanawiasz się nad tym, który grill jest lepszy? Grill gazowy czy węglowy? W tym tekście spróbujemy omówić kilka nurtujących zapewne Ciebie kwestii. Dzięki niemu będziesz w stanie dopasować grilla do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Nie da się ukryć, że grille gazowe są coraz popularniejsze w naszym kraju. Przebijają swoim “wzięciem” grille węglowe. Istnieje wiele argumentów, które są za wyborem grilla gazowego.

Dlaczego grill gazowy?

Grille węglowe niewątpliwie mają swoich zwolenników z powodu sposobu, w jaki odbywa się grillowanie przy użyciu grilla węglowego. Brykiet, węgiel, cała otoczka i aromat z pewnością robią dobre wrażenie. Jednakże grille gazowe zawdzięczają swoją popularność wielu zaletom grilli gazowych, którymi przebijają tradycyjne grille węglowe. Wybór grill gazowy czy węglowy często sprowadza się do sposobu zasilania. Nad grillem węglowym trzeba spędzić więcej czasu, podczas gdy grille gazowe można rozpalić dosłownie… w kilka sekund. Co więcej, temperatura nadająca się do grillowania (stabilna, odpowiednia) może zostać uzyskana nawet po kilku minutach. Grille węglowe nigdy nie będą miały możliwości uzyskania podobnych osiągów. Zwróć uwagę na to, że temperatura grilla zależna jest też od warunków atmosferycznych (oczywiście w przypadku grilli węglowych). Co więcej, nie ma możliwości utrzymania stabilnej temperatury przez cały okres grillowania. Wybór grill gazowy czy węglowy coraz częściej sprowadza się więc do postawienia na ten pierwszy rodzaj.

Zalety grilli gazowych

Grille gazowe posiadają różne zawory, które są odpowiedzialne za utrzymywanie optymalnej temperatury. Posiadamy nad nią wtedy pełną kontrolę, tu nie może się wydarzyć nic niespodziewanego. Grille gazowe są też wyposażone w termometry i pokrywy, które dodatkowo wspomagają cały proces grillowania, czyniąc go dużo przyjemniejszym i stabilniejszym. Jeżeli interesują Ciebie także kwestie związane z ekologią, nie będziesz zawiedziony – gaz jest paliwem dużo bardziej ekologicznym i tańszym w stosunku od energii pozyskiwanej poprzez węgiel lub brykiet. Miej to koniecznie na uwadze.

Zobacz naszą szeroką ofertę grilli gazowych!

Kliknij tu i sprawdź
Kliknij tu i sprawdź
Grill gazowy czy węglowy? – porównanie
4.3 (85%) 4 w sumie
2017-04-05T10:44:27+00:00 12 czerwca 2016|Grill|

Kominki promocje

Zamknij